Mikołajki 6 grudnia to doskonały pretekst, by ozdobić dom i poczuć świąteczny nastrój na długo przed ubraniem choinki. Tematycznych, mikołajkowych ozdób jest całe mnóstwo - my podpowiemy, które z nich sprawdzą się najlepiej podczas oczekiwania na wizytę Mikołaja.

mikołajkowe 1

Wybierając stolik kawowy do salonu, często zapominamy o dopasowaniu właściwego siedziska. Tymczasem wygodna pufa, krzesło, fotel lub worek sako są równie ważne jak ława, kanapa lub szafka pod telewizor. To przy stoliku kawowym toczy się zazwyczaj życie rodzinne i towarzyskie. W pokoju dziennym, gdzie przyjmujemy gości i spędzamy czas z rodziną, warto zadbać o właściwe siedziska, aby stworzyć komfortowe miejsce do wypoczynku.

stolik2

Jesienne dekoracje w domu i w ogrodzie pomagają oswoić nam nieuchronne zmiany, jakie przynosi jesienna aura. To nie tylko dobry sposób na ozdobienie wnętrza ciepłymi barwami: pomarańczowym, złotym i brązowym, ale także na poprawę humoru domowników. Gdy na zewnątrz jest ponuro i deszczowo możemy stworzyć w domu ciepły azyl, do którego nie będzie miało wstępu jesienne przygnębienie. Oto kilka pomysłów na wesołe jesienne dekoracje. 

aaa

Zioła w doniczkach stały się bardzo modne, ponieważ cały świat ogarnęła potrzeba powrotu do natury. Szczególnie mieszkańcy dużych miast, tęskniący za zielenią i świeżym powietrzem, zapragnęli powrócić do tego, co od tysięcy lat tak dobrze służy człowiekowi. Zioła uprawiane w domowym ogródku mają walory dekoracyjne oraz praktyczne, bowiem pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie fizyczne i psychiczne. Oto kilka wskazówek jak urządzić we wnętrzu ogródek ziołowy, tak aby był ozdobą domu.

zioła4