Każdy z nas uwielbia, kiedy na zewnątrz jest piękna słoneczna pogoda. Poprawia nam ona samopoczucie, komfort psychiczny, zachęca do działania, pozwala cieszyć się wypoczynkiem. Jednakże w określonych przypadkach, może być dla nas trochę dyskomfortowa i potrafi przeszkadzać w codziennych zajęciach.

home interior 1748936 1920

W zależności od usytuowania okien w danym pomieszczeniu wpływamy na jego stopień nasłonecznienia. Nadmierna ilość promieni słonecznych wpływa też na panującą temperaturę w pomieszczeniu, mianowicie podwyższa ją. W okresie zimowym może to być traktowane jako zaleta, natomiast latem te kilka stopni Celsjusza więcej może sprawiać dyskomfort.
Co jednak zrobić, jeśli chcemy regulować ilość promieni słonecznych, które dostają się do środka przez okna? Rozwiązań jest kilka, mamy do wyboru różnego rodzaju żaluzje, rolety i moskitiery. W zależności od użytych materiałów umożliwiają nam różną regulację dostępu światła. Oczywiście dobór przesłon jest kwestią indywidualną oraz według gustu jednakże warto rozważyć, do jakiego pomieszczenia zastosujemy dany typ. W kuchni sprawdzą się np. rolety materiałowe czy moskitiery, które będą lekko ograniczać światło, natomiast w pracowni lub sypialni zechcemy użyć takich, które dadzą nam pełną kontrolę nad dostępem światła słonecznego. Na sam koniec warto wspomnieć, iż na rynku dostępne są przesłony w przeróżnym wzornictwie np. pełne rolety z zadrukowanym wzorem. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się w pokoju dziecięcym, dodając uroku lub uzupełniając aranżację pomieszczenia.

pufy sako