Meble i dodatki z motywem roślinnym podbijają serca wszystkich, którym bliska jest troska o ekologię i życie w zgodzie z naturą. Ale nie tylko miłośnicy przyrody sięgają po przedmioty z kwiecistym lub owocowym wzorem. Cenią je również osoby, które w zaciszu domowym chcą po prostu mieć blisko siebie wizerunki natury, by ukoić wzrok i nerwy skołatane w miejskim zgiełku. Czym się kierować wybierając nowe produkty z motywem roślinnym do aranżacji wnętrz?

roślinny

W kwestii motywu roślinnego umieszczonego na meblach i dodatkach, warto zapamiętać sobie prostą zasadę: im mniej - tym lepiej. Oczywiście nie znaczy to, że należy go unikać, ale lepiej zdecydować się na jeden - góra trzy, elementy z tym wzorem. Motyw roślinny jest bowiem bardzo ekspansywny - przyciąga uwagę i łatwo może zdominować wnętrze. Szczególną czujność należy zachować wybierając produkty ozdobione kwiatami. Drobny wzór odnajdzie się w każdym wnętrzu, natomiast wielkie elementy trudno dopasować, zwłaszcza jeśli są w intensywnym kolorze. Nie należy jednak postrzegać motywu roślinnego jako problemu. Nie unikajmy go, bo doprawdy wnętrze udekorowane produktami w kwiaty, liście lub pnącza, wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie.

Chociaż motyw roślinny jest najbardziej popularny na dodatkach typu zasłony, obrusy, wazony, lampy czy pościel, warto zwrócić uwagę także na meble o większych gabarytach. Nietypowy stolik lub sofa w róże pasują zarówno do stylu angielskiego, jak i wiejskiego. Natomiast nowoczesne meble z motywem roślinnym, takie jak worki sako lub pufy z oparciem, mogą stać się ważnym elementem wystroju pokoju dziewczęcego, sypialni lub salonu o kobiecym charakterze.

roślinny 2

Przed zakupem warto dokładnie obejrzeć produkt z motywem roślinnym, bowiem często się zdarza, że wzór jest powielany fragmentarycznie i na większej płaszczyźnie niedoróbki będą niestety widoczne i kanapa zamiast zdobić - będzie szpecić nasz salon. Drugim aspektem, na jaki należy zwrócić uwagę jest informacja o producencie, o gwarancji, o rodzaju materiału oraz warunkach jego użytkowania. Dane kontaktowe do producenta mogą okazać się przydatne, gdy na przykład zapragniemy pozyskać poduszki z tym samym motywem roślinnym, jaki znajduje się na sofie lub na fotelu.