Na zegar ścienny spoglądamy nawet kilkadziesiąt razy dziennie. Ten niepozorny przedmiot okazuje się być w centrum uwagi wszystkich domowników i gości. Dlatego warto wybrać taki, na który będziemy spoglądać z przyjemnością. Ozdobny zegar ścienny jest idealnym dodatkiem dekoracyjnym. Aby dobrze dopasować go do wystroju wnętrza trzeba wziąć pod uwagę otoczenie wokół niego i wygląd pozostałych elementów aranżacji w danym stylu.

zegary1

Nie ma chyba domu lub biura bez zegara ściennego - każdy chce szybko wiedzieć, która jest godzina. Bez zegara ściennego trudno obejść się m.in rodzicom, którzy często wyznaczają dzieciom określone pory na oglądanie bajki lub na zabawę i potrzebują prostego i dobrze widocznego czasomierza, by wytłumaczyć swoim pociechom ile trwa kwadrans czy pół godziny.

Zegary są idealną dekoracją - dzięki ich różnorodnym wzorom i kształtom możemy tworzyć bardzo ciekawe aranżacje. Obecnie na rynku mamy do wyboru wiele form, kolorów i kształtów. Kupując zegar wyrażamy swój gust - w pewien sposób określamy siebie, więc wybór nie powinien być przypadkowy. Ciekawe modele przygotowano dla miłośników podróży: w kształcie globusa, kontynentów lub ze wzorem mapy. Bardzo modne są także czasomierze wskazujące czas w różnych zakątkach świata. Oryginalnym pomysłem są tarcze z pomieszanymi cyframi lub ujednoliconym kolorem cyfr, ale trzeba wiedzieć że taki design utrudnia odczytanie godziny.

zegary

Ważnym aspektem podczas dopasowania zegara ściennego do wystroju wnętrz jest przestrzeń wokół niego. Warto zadbać, aby była ona w miarę pusta, aby zegara nie przytłaczało zbyt wiele elementów dekoracyjnych takich jak obrazy, czy bibeloty. Zegar pasujący do aranżacji powinien nawiązywać stylem do pozostałych elementów. Łatwo znaleźć tak zwane zegary z epoki, stylizowane na czasomierze z dawnych lat, a nawet z ubiegłych stuleci. Można również zastosować w domach styl zegarów miejskich, które mają bardzo duże tarcze. Pasują one idealnie do takich stylów jak:  industrialny, tradycyjny, czy wiktoriański. Dzieci uwielbiają natomiast zegary kolorowe, zabawne, nietypowe. Można je polecić osobom, które nie boją się wyrazistych dodatków.