Sypialnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem w domu - to tam kończymy i rozpoczynamy każdy dzień naszego życia. To, co widzimy jako ostatnie przed snem i to, na co spoglądamy tuż po obudzeniu, ma znaczny wpływ na komfort nocnego odpoczynku i na nastrój o poranku. Urządzenie sypialni to nie tylko wybór łóżka i materaca, ale także aranżacja przyjaznej przestrzeni wokół miejsca do spania.

sypialnia1

Sypialnia powinna dobrze nastrajać i sprzyjać relaksowi, bo jak mówi stare przysłowie: jak sobie pościelesz - tak się wyśpisz. Najważniejsze jest oczywiście wygodne łóżko, na które nie można szczędzić pieniędzy ponieważ przeciętny człowiek podczas swojego życia przesypia około 26 lat. Warto o tym pamiętać wybierając łóżko, ponieważ nasza kondycja psychofizyczna i długość życia zależą od komfortu snu!

Jakie inne meble warto uwzględnić w aranżacji sypialni? Panie z pewnością będą zadowolone z toaletki, szafek nocnych oraz podręcznej szafy. Panowie i dzieci lubią mieć do dyspozycji wygodne fotele i pufy, na których można usiąść wygodnie przebierając się do snu. Przydatna będzie także komoda i lampki nocne, które dają delikatne światło i można je zostawić nawet na całą noc, jeśli dzieci boją się ciemności. Worki sako mogą pomóc w opanowaniu zapędów dzieci, które uwielbiają skakać na łóżku rodziców. Ważne by wybrane produkty przyczyniły się do stworzenia przytulnej atmosfery, ciepłego wnętrza, w którym wypoczynek będzie miły i efektywny.

sypialnia2

Styl sypialni oczywiście może być dowolny - wszystko zależy od naszego gustu. Chociaż przyjęło się, że w sypialniach królują pastelowe, ciepłe barwy oraz naturalne tkaniny i dodatki, nie ma powodu by miłośnicy stylu industrialnego lub nowoczesnego mieli rezygnować ze swoich upodobań tylko dlatego, że aktualnie modne są na przykład sypialnie w stylu skandynawskim lub prowansalskim. Należy jednak zadać sobie pytanie, czy mocne, energetyczne kolory pozwolą nam na spokojny odpoczynek i ukoją nasze zmysły? Niezależnie od wybranego stylu warto zainwestować w dodatki, które pomagają dawkować natężenia światła słonecznego i księżycowego w sypialni. Zasłony, firanki, żaluzje lub rolety są konieczne, jeśli nie chcemy odczuć skutków bezsenności z powodu pełni księżyca i lubimy sami decydować o tym kiedy obudzi nas słonko.