Urządzanie pokoju młodzieżowego bywa problematyczne, ponieważ nastolatki chcą samodzielnie decydować o wystroju wnętrza. Jeśli zdarzy się różnica zdań pomiędzy rodzicami a dorastającymi dziećmi, warto pójść na kompromis. Niech dorośli wybiorą meble, a młodzież dodatki, które urozmaicą i dopełnią wspólną aranżację. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, jak wybrać meble do pokoju młodzieżowego, aby jego wystrój był nowoczesny i oryginalny.

pokój młodzieżowy 2

Wybieranie mebli do pokoju młodzieżowego warto rozpocząć od łóżka, które z pewnością będzie największe gabarytowo. Wiele zależy tu od płci dorastajacego dziecka - dziewczynki wolą szerokie i wygodne meble sypialniane, w stylu romantycznym, a chłopcy skłaniają się często ku prostym rozwiązaniom typu rozkładana kanapa czy łóżko piętrowe. Oczywiście od wszystkich reguł są wyjątki, należy więc uważnie wsłuchać się w potrzeby młodzieży, aby uniknąć pomyłki przy zakupie tego ważnego mebla.

Warto wziąć pod uwagę to, że w krótkim odstępie czasu nastolatki staną się dorosłe, więc z pewnością nie warto inwestować w meble, które wyglądają, jakby były zaprojektowane dla dzieci. Czasem warto kupić coś nieco "na wyrost" - na przykład szafę z przesuwnymi drzwiami z taflą lustra, która z biegiem czasu stanie się poręczną garderobą dla nastolatki lubiacej się stroić i przymierzać ubrania.

pokój m

Nastolatki bardzo cenią sobie prywatność i możliwość przebywania w odosobnieniu od reszty członków rodziny. Dlatego meblościanki, które mają wiele przestrzeni przeznaczonej do przechowywania rzeczy, są wciąż modne! Meblościanka to nie tylko praktyczne schowki, ale także gotowe rozwiązanie aranżacyjne w kwestii organizacji miejsca do nauki. Aby pokój nie był zbyt poważny i "dorosły" warto ożywić go kolorowymi dodatkami, takimi jak: zasłony i firanki, pufy i fotele, lampy i ozdobne bibeloty na półkach.

Warto zadbać także o to, by meble do pokoju młodzieżowego były dobrane tak, aby można było wydzielić strefę nauki i strefę rozrywki oraz odpoczynku. Niech obok biurka, krzesła obrotowego i regału z książkami, stanie fotel relaksacyjny, na którym nastolatek będzie mógł odpocząć lub oddać się ulubionej rozrywce. Pufy i worki sako świetnie się nadają do grania na konsoli lub na tablecie. Wygodnie się na nich czyta ksiażki i ogląda filmy na laptopie. Dzięki takim meblom pokój młodzieżowy będzie wyglądał nowocześnie i oryginalnie.

pokój