Aranżacja łazienki to prawdziwe wyzwanie, ponieważ wystrój tego wnętrza jest niezwykle istotny dla naszego samopoczucia. Wbrew pozorom, nie tylko panie spędzają w łazience dużo czasu, dlatego warto dołożyć starać, aby każdy z domowników czuł się tam dobrze. Jak zaaranżować wystrój łazienki? Oto kilka ciekawych pomysłów i oryginalnych rozwiązań.

kolor w łazience

Niezależnie od możliwości finansowych właścicieli, łazienkę można urządzić tak, by zachwycała każdego, kto do niej zajrzy. Ważny jest przede wszystkim oryginalny pomysł i spójność koncepcji. Nie bójmy się śmiałych kreacji i realizowania niekonwencjonalnych rozwiązań. Na szczęście nowatorskie pomysły dekoratorskie mają wsparcie ze strony współczesnego wzornictwa, które stwarza wręcz nieograniczone możliwości aranżacyjne. Urządzanie łazienki winno być jednak podporządkowane kilku aspektom, takim jak: funkcjonalność, oświetlenie, kolorystyka, ocieplenie wnętrza za pomocą dodatków. 

Jednym z priorytetów jest zastosowanie odpowiedniej kolorystyki: jasne barwy (biel, szarości i beże) potęgują wrażenie czystości, ładu i porządku, ale są też chłodne, więc warto zastosować kontrastowe elementy w żywych, energetycznych barwach, takich jak turkus, pomarańcz lub czerwień.

kwiaty

Aby łazienka była bardziej przytulna warto udekorować ją kwiatami. Należy pamiętać jednak, aby tak dobrać rośliny, aby przebywanie w pomieszczeniu z ograniczonym dostępem do światła słonecznego, nie było dla nich szkodliwe. Warto zadbać także o dekoracje, które uprzyjemnią dzieciom mycie i wieczorną kąpiel. Dobrym pomysłem jest wstawienie do łazienki kolorowych puf typu roller lub kostka, które ocieplą wnętrze. Takie pufy mogą służyć za poręczne siedzisko podczas przebierania się i z powodzeniem mogą zastąpić popularne plastikowe stopnie, jakie potrzebne są maluchom, aby sięgnęły do umywalki, czy toalety.

roller poliester wodoodporny

Niezwykle ważnym aspektem w aranżacji łazienki jest operowanie światłem, szczególnie jeśli pomieszczenie nie ma okien i jest stosunkowo małe. Niewielu jest odważnych dekoratorów wnętrz, którzy decydują się na ciemną glazurę w łazience, właśnie z uwagi na trudność z doświetleniem takiego wnętrza. Intensywne źródło światła przyda się z pewnością przy lustrze i umywalce, ale przestrzeń przeznaczona na wannę lub prysznic może być oświetlona symbolicznie, tworząc aurę intymności. Kontrastowe zestawienia jasnych ścian i ciemnych mebli łazienkowych lub odwrotnie zyskają uznanie w oczach miłośników nowoczesnych i futurystycznych wnętrz. Natomiast kolorowe ściany lub drewniane szafki w łazience z pewnością urzekną zwolenników stylu klasycznego.

światło