Walentynki już niedługo, warto więc pomyśleć i zaplanować specjalne dekoracje, które uświetnią romantyczny wieczór. Jeśli planujemy spędzić miłe chwile z ukochaną osobą w domowym zaciszu, możemy samodzielnie przygotować walentynkowe dekoracje. W ten szczególny dzień przywiązujemy wagę do tego co romantyczne i nastrojowe.

walentynki1

Głównym motywem przewodnim i najpopularniejszym walentynkowym wzorem są oczywiście serduszka. Można je multiplikować w dowolnej liczbie i wyeksponować niemal w każdym miejscu. Przypinki na ubrania, naklejki, kartki z życzeniami, ciastka i cukierki, bombonierki i serwetki - dosłownie każdy element dekoracji może przybrać kształt serca. Wyraża ono nasze gorące uczucia i przywiązanie, a także jest symbolem miłości. Samodzielnie wykonane zawieszki w kształcie serca są szczególnie popularne - są niczym zapewnienie o mocnych uczuciach względem partnera lub partnerki.

walentynki5

Serduszka mogą być wykonane dowolną techniką i mogą mieć różnorodną kolorystykę. Nie ograniczajmy się do klasycznej czerwieni i różu, bowiem każdy mocny, energetyczny kolor oraz stonowane odcienie beżu, szarości i bieli pasują do walentynkowych dekoracji. Świętowanie Walentynek to zaledwie jeden dzień, więc można śmiało przygotować takie ozdoby, które z samej swej natury są nietrwałe. Dobrym pomysłem są okolicznościowe wypieki i słodycze, a także potrawy, z motywem walentynkowym, czyli na przykład uznane za afrodyzjaki.

walentynki2

Wszelkie słodkości w kształcie serduszek z pewnością zyskają uznanie u ukochanej osoby. Ekspozycja takich łakoci może być wstępem do eleganckiej i romantycznej kolacji, przygotowanej w domu. Specjalnie udekorowany stół, kwiaty, bombonierka i butelka wina, to podstawowe elementy, które można dowolnie wykorzystać w walentynkowy wieczór. Dużą popularnością cieszą się dekoracje wykonane z róż lub z płatków różanych oraz ozdobne świece z motywem amorka i serduszka. Hitem ostatnich sezonów stały się także wygodne pufy w kształcie serca, które mogą być równocześnie dekoracją, jak i prezentem niespodzianką.

walentynki6

Warto pamiętać, że choć niektóre dekoracje walentynkowe wydają się być nieco kiczowate i sztampowe, to jednak najważniejsze są intencje i szczery zapał podczas przygotowania ozdób na ten szczególny dzień. Nie obawiajmy się użycia popularnych czerwonych serc i przygotujmy dekoracje na Walentynki ze szczerą chęcią - to wystarczy aby uradować ukochaną osobę.