Skóry owcze jako dodatek do wystroju wnętrz są wykorzystywane już od stuleci. A zatem, czy można je włączyć do aranżacji nowoczesnych wnętrz? Oczywiście, że tak! Naturalna skóra owcza i wyroby wełniane są przyjazne dla zdrowia. Skóra to jednocześnie praktyczny i estetyczny dodatek - można ją dowolnie eksponować, szczególnie w nowoczesnym, designerskim wydaniu, gdzie włosie jest zabarwione na modny kolor.

skóry 2

Skóry owcze były dawniej kojarzone głównie z wystrojem domów w stylu góralskim, leśniczówek i wiejskich daczy. Obecnie wraz ze wzrostem popularności stylu skandynawskiego powróciły do łask i trafiły "na salony". Ich uniwersalność sprawia, że można je odnaleźć nie tylko w aranżacjach w stylu góralskim, wiejskim i skandynawskim, ale także w eklektycznych i nowoczesnych wnętrzach. Dekoratorzy wnętrz doceniają ich naturalną urodę - sama ich obecność nadaje pomieszczeniom przytulnego charakteru, ociepla przestrzenie urządzone minimalistycznie.

skóry 5

Skóry owcze świetnie prezentują się niemal w każdym pomieszczeniu. W salonie ułożone przed kominkiem lub na fotelu zachęcają gości i domowników do odpoczynku i relaksu. W sypialni można je rozłożyć na podłodze, aby zwiększyć komfort wstawania z łóżka i chodzenia boso. Ten dodatek pasuje także do biura, gabinetu lub biblioteki, ponieważ stanowi przeciwwagę dla sprzętów elektronicznych i twardych krzeseł. Każdy kącik czytelniczy powinien być wyposażony w pufy lub fotele relaksacyjne ze skóry owczej, bowiem są to najwygodniejsze i najmilsze dla naszych zmysłów siedziska, które uprzyjemniają lekturę.

skóry 3

Miłośnikami skór owczych są także dzieci - uwielbiają na nich leżeć, bawić się, a nawet spać. Warto więc pokusić się o aranżację z wykorzystaniem skór owczych w pokoju dziecięcym i młodzieżowym. Ten miękki, puszysty i urokliwy dodatek świetnie prezentuje się na skrzyniach, krzesłach, fotelach, podłodze oraz w formie podnóżków, poduszek, puf, foteli relaksacyjnych, narzut, koców i dywanów.

skóry 4