Pufy są postrzegane przede wszystkim jako niskie, wygodne i miękkie siedziska. Ten modny dodatek dekoracyjny pełni w aranżacji wnętrz nie tylko rolę ozdoby, ale także praktycznego mebla, mającego wiele zastosowań. Przyjrzyjmy się więc najpopularniejszym sposobom wykorzystania puf w aranżacji wnętrz.
 
pufa sako design plusz

Tradycyjny sposób wykorzystania puf oznacza po prostu siedzenie na nich. Zachęca do tego miękkość ich siedziska i brak ostrych krawędzi. Atutem tego typu mebli są także niewielkie rozmiary oraz ich uniwersalność. Pufy idealnie sprawdzają się bowiem w roli dodatkowych siedzisk, gdy odwiedzą nas niespodziewani goście lub kiedy urządzamy duże przyjęcie.

pufa roller ekoskóra 4

Te siedziska są bardzo lekkie, więc łatwo je przesuwać i przestawiać tam, gdzie w danej chwili są potrzebne. Niewielka waga puf to zasługa ich wypełnienia, czyli granulatu styropianowego lub kształtki styropianowej. Wymiary siedzisk w kształcie kostek lub typu roller pozwalają na wykorzystanie ich w niewielkich pomieszczeniach bez ryzyka utraty wygody użytkowania. Warto wiedzieć, że fotele relaksacyjne z oparciem są uważane za bardziej wygodne, ale niskie i niewielkie pufy mieszczą się nawet w kawalerkach. Dołączone do stolika kawowego lub ławy tworzą ładny i praktyczny kącik do spokojnych rozmów przy filiżance kawy lub herbaty.

zestaw combo 2 ecopuf

Innym praktycznym sposobem wykorzystania puf jest dołączenie ich jako dodatku do kompletów wypoczynkowych. Pufy w połączeniu z kanapą, sofą lub z tradycyjnymi fotelami, tworzą bowiem ciekawy zestaw relaksacyjny. Rolą puf jest zapewnienie zmęczonym stopom odpowiedniego podparcia. Nogi ułożone na takim miękkim podnóżku, mają zapewnione właściwe krążenie. Pufy jako podnóżki dają także możliwość odpoczynku w pozycji półleżącej. Dzięki temu użytkownik może się odprężyć i zrelaksować. Warto wiedzieć, że właśnie dlatego nowoczesne fotele relaksacyjne wypełnione granulatem styropianowym są często sprzedawane w kompletach wraz z podnóżkami.

zestaw combo ecopuf 2

Często zapominamy o tym, że pufy mogą być wykorzystywane jako niskie stoliki. W tej roli najlepiej sprawdzają się siedziska, których wypełnienie jest wykonane ze stabilnej styropianowej kształtki. Jeśli pufa jest miękka, wystarczy położyć na niej tacę, aby zachować funkcję poręcznego stolika. Natomiast gdy ma ona twarde siedzisko, to przemiana pufy w stolik nie wymaga z naszej strony dosłownie żadnych działań. Takie rozwiązanie jest najbardziej praktyczne w sypialni obok łóżka oraz w pokoju dziennym, gdzie nie ma tradycyjnego stolika kawowego lub ławy.